Vraťte vašim vlasům jejich lesk a pružnost.

Trápí vás vrásky, začíná se tvořit celulitida, vlasy nevypadají moc zdravě, nehty se vám lámou nebo vás dokonce bolí klouby? Zvažte, jestli není na čase začít užívat zázrak zvaný kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/.
Kolagenové přípravky se na našem trhu objevují už řadu let, nejedná se tedy o nic nového. Doplňky stravy s kolagenem se ale vždy prodávaly pouze v tabletách a jejich účinnost byla jen těžko prokazatelná. Spousta odborníků zastávalo názor, že kolagenové tablety nemají účinnost skoro žádnou. Až do nedávna! Popularita kolagenu během posledních let začala strmě stoupat. Ukázalo se totiž, že kolagen při správném dávkování, tedy o něco vyšším než je tomu u tablet má kolagen pozitivní účinky hlavně na pleť a vlasy.

Kolagen na vlasy

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, je základní složkou pojivových tkání člověka. Naše kůže může obsahovat až 70% kolagenu, jenže jeho produkce s věkem klesá. Zatímco v dětství a v období růstu je naše tělo schopné spotřebu kolagenu samo pokrýt už kolem 25 let přestáváme kolagen produkovat a kolem 50. roku života je tvorba kolagenu už jen cca 20%. Produkce kolagenu ale závisí i na dalších faktorech, jako je naše životospráva, pití alkoholu a kouření, nebo vystavování se přímému slunci. Je tedy nutné kolagen dodávat jinou formou. Doplnit kolagen není těžké, jen musíte vědět, který druh vaše tělo potřebuje.

Kolagen na vlasy a pleť

Na zlepšení kvality vlasů je ideální tzv. rybí, neboli mořský kolagen. Při výběru si dejte pozor na tzv. nativní, neboli přírodní rybí kolagen, který nemá tak vysokou schopnost vstřebávání do organismu. Jednoznačně nejlepší je hydrolyzovaný rybí kolagen, který má vysokou vstřebatelnost. Ideální forma je tekutý kolagen a nebo kolagen v prášku. Aby jste zvýšili účinky kolagenu, je vhodné kombinovat jej s vitamínem C a kyselinou hyaluronovou.
Takže pokud chcete vrátit vaším vlasům lesk, pružnost a vlít do nich nový život, jednoznačně zvolte kolagen na vlasy.