Věda je vše kolem nás

Věda. Co si představíte pod pojmem věda? Každého z nás určitě napadne něco zcela jiného. Mě napadá mnoho otázek. Kde jsme se tu vzali? Je vesmír opravdu tak obrovský, jak nás učili ve škole? Kam zmizeli dinosauři, existovali vůbec někdy? Není to vše jen obrovská lež? Kdo ví.

Díky vědě můžeme porozumět spoustě věcí. Existuje hromada důkazů z minulosti o tom, jak dlouho tu asi lidé žijí, že nežijeme jen na nějaké placce, ale že je i planeta Země skutečná. Pořád vznikají nové a nové teorie, že je historie zcela jiná, než ji všichni známe. Díky vědcům a důkazům z dřívějška víme, jakým způsobem vznikla naše planeta, jak vznikl vesmír, kde se vzali první živočichové, rostliny a jak se postupně vyvíjeli k tomu, kde jsme teď my.

příroda

Dospělo to k tomu, že umíme chodit po dvou končetinách, přemýšlíme, chodíme do školy či do práce, cítíme různé emoce, pro které máme název, existují nemocnice, které nám pomáhají k tomu, abychom se dožili co nejvíce let. Je toho mnoho, co se postupem času muselo vyvinout či zcela nově vymyslet. Vzniklo mnoho vynálezů, díky kterým máme jednodušší a příjemnější život, umíme si sami vypěstovat to, co potřebujeme k přežití. Vznikly moderní technologie, pomocí kterých si teď můžete číst tento článek a já jej mohla napsat.

graf

Počítače nejsou velké jako jedna průměrná místnost, umíme si uvařit složitější jídla, internet je plný návodů více méně na vše, co se v naší hluboké mysli zjeví. Vznikají důkazy o jiných civilizacích než je lidstvo, objevujeme nové planety, naše děti si mají s čím hrát, padla povinná vojna, vše se neustále mění a ještě měnit bude. Děti, které se narodí například za 10 let budou žít v úplně jiném světě, než jsme vyrůstali my. Vše se mění každou chvíli, nedá se tomu zabránit. Je toho opravdu mnoho, co teď není a co ještě bude a všichni budeme překvapeni.