Peníze by nám neměly scházet

Nikdo z nás zaručeně nedokáže plnohodnotně žít, pokud nemá aspoň tolik peněz, kterými by se daly pokrýt aspoň ty naprosto nejzásadnější životní náklady. Všichni potřebujeme aspoň takové finanční zajištění, abychom měli za co jíst, za co se obléci a za co bydlet. A je pochopitelné, že toho obvykle potřebujeme ještě více než jen toto minimum. A proto se musíme starat o to, aby nám peníze nedocházely tehdy, když je nám jich zapotřebí.

Jenže toužit po dostatku peněz nestačí. Potřebné peníze si my lidé musíme obvykle nejprve vydělat. A když už se to z nějakého důvodu nepodaří, musíme aspoň vědět, kdo nám je za dostatečně výhodných podmínek půjčí.

eura stovka

Že na tom nic není? Že je všude kolem nás tolik bank, že si můžeme z těchto a jejich nabídek pohodlně vybírat? Samozřejmě – vybírat si můžeme. Jenže půjčí nám tyto banky, nebo u nich jenom podáme žádost, doložíme výši příjmů a další požadované údaje a pak se dočkáme zamítnutí žádosti s tím, že nejsme bonitní?

Ano, je skutečností, že banky sice půjčky nabízejí, ale ne vždy je také poskytnou těm, kdo o ně projevují zájem. Banky obvykle neriskují, sázejí na jistotu a půjčují jenom těm, kteří jsou zjevně schopni bez problémů splácet. Jenom takovým žadatelům se tu dostane pomoci.

eura pětistovka

A co ti, kteří nemají zase až tak vysoké příjmy, kteří nemohou být pyšní ani na své registry dlužníků a trápí je třeba i hrozící či přímo probíhající exekuce? Ani ti si naštěstí nemusí zoufat. Pokud totiž vlastní nemovitost, mohou pro ně být nepochybně nadějí nebankovní hypotéky, u nichž se na žadatele nekladou zase až tak přísné nároky. Když tu může dát někdo jako u každé hypotéky do zástavy nemovitost, nemusí se už bát ani výše svých výdělků, ani registrů dlužníků a dalších těžkostí. Protože i tomu tady pomohou. Protože nemovitá záruka stačí k zajištění toho, že budou dlužníci splácet. A při takové jistotě není důvod, proč by tu komukoliv finanční pomoc odmítli.