Přemýšlíte o změně v bydlení?

Domov nejsou jen písmena…

Domov je místo, kde žijete, scházíte se se svou rodinou, s přáteli a kamarády, kam si vaše dítka mohou pozvat své spolužáky, slavíte narozeniny a svátky a prostě, je to místo pohody. Respektive – měl by být místem pohody. Ale ne vždy tomu tak je.

Přemýšlíte o změně v bydlení?

Sice se rádi domů vracíte, ale už delší dobu pociťujete, že to není „jaksi ono…“. A říkáte si, něco by to potřebovalo, ale co? Váš nábytek je patrně omšelý nebo už okoukaný, možná, že ho máte doma zbytečně moc a váš obytný prostor nedýchá. Někdy postačuje lehce změnit vizáž bydlení, možná o tom i už delší čas přemýšlíte, ale nedostávalo se vám času a teď se chvilička volna našla, jenže nevíte, odkud začít?

domov láska

Interiérové design studio je k vašim službám!

Obraťte se s důvěrou na profesionály, kteří vám podají pomocnou ruku a představí vám váš domov v novém hávu a oblečou ho do dokonalého a vámi vysněného kabátku! Interiérový designér Praha, je ta skvělá volba! Zbavte se obav, že vám designové studio předestře čistě svůj návrh, jak to vidí oni. Kdepak, takto nepracují. Především se spojí s vámi, sjednají schůzku, při které si vyjasníte vaše představy, prozradíte svá přání a touhy a i váš návrh, jak si představujete změnu a pak je již na odbornících, aby s vaší vizí pracovali a uzpůsobili ji tak, aby byla proveditelná. K tomu vám nabídnou i své pohledy a můžete jim věřit, protože znají spoustu vychytávek, mají představivost a obrovské praktické zkušenosti, znají poslední technologické výdobytky a materiály, které budete při rekonstrukci využívat. Je spousta i drobných detailů, kterých vy si ani nevšimnete, ale projektant vás na ně upozorní.

designový návrh

Fantastická 3D vizualizace!

Navíc – vy uvidíte návrh vašeho nového snového bydlení ještě před tím, než se k přestavbou vůbec začne, a to díky 2D návrhu či 3D vizualizaci, která je naprosto přehledná a podává vám krásný náhled na vaše nové bydlení.

Žádný patrový dům se neobejde bez schodiště

Vezměte si třeba takové schodiště. Pokud budete mít patrový dům, tak se bez něj rozhodně neobejdete. Takže se vás projektant v brzké době zeptá na to, zda chcete mít schodiště oddělené anebo zda si přejete, aby bylo součástí interiéru.

vstupní foyer

Chcete do patra procházet samotným srdcem domu?

Každá z variant má své pro i proti. Velkou výhodou odděleného schodiště je, že lidé, kteří po něm budou procházet, nebudou rušit ty, kteří zrovna pobývají v obývacím pokoji, jídelně anebo jiné místnosti, kde by jinak schody vedly. Takže až vaše malé děti odrostou a vy budete v obývacím pokoji sledovat televizi, nebudete se muset starat o to, koho si s sebou vodí do patra, a budete tak mít více soukromí. A platí to i naopak. Jen si představte, že u vás v obývacím pokoji se koná nějaká sešlost anebo oslava, které se nemáte chuť účastnit. Pokud se nechcete stát středem pozornosti pokaždé, když půjdete nahoru či dolů, přijde vám oddělené schodiště jistě vhod.

Naopak všichni ti, kteří jsou velice společenští, mají rádi, když se okolo nich něco děje a chtějí být stále v obraze, jistě uvítají, když bude jejich byt rozlehlý a otevřený, takže jim schodiště procházející srdcem domu přijde vhod.
schodiště šnek

Jaký materiál zvolíte?

Ovšem tím celá věc zdaleka nekončí. Ještě je potřeba vymyslet, z jakého materiálu své schody necháte zhotovit a jak budou prostorné. Jejich velikost bude pravděpodobně vycházet z celkové velikosti vaší stavby. Každopádně budete si muset vybrat třeba mezi dřevem a kovem či betonem. Beton je velice levný a praktický, dřevo je krásný přírodní materiál, který však při chůzi vrže, kdežto kov je elegantní, ale studený, a ne vždy ho můžete použít.
osoba na schodech

Podobných rozhodnutí budete muset při stavbě domu vyřešit stovky. A pokud k nim přistoupíte zodpovědně a důkladně zvážíte všechny možnosti, stane se váš dům posléze i vaším vytouženým domovem.

Na kolik přijde služba bytového architekta?

Máte v plánu se nastěhovat do nového bytu či domu nebo chcete provést zásadní změny ve svém bytě či domě? Tak určitě řešíte otázku, jaké má být dispoziční řešení, funkčnost a vzhled nastávajícího interiéru. Určitě nějakou představu máte, ale máte obavy, zda byste to dokázali zrealizovat, a tudíž přemýšlíte o bytovém architektu. Určitě vás zajímá i otázka kolik by služba bytového architekta vás stála?

obývací poko

Často se říká, že honorář za práci bytového architekta může finance na zařízení nového interiéru zbytečně zvýšit a že je lepší vše si zařídit vlastní prací. Bohužel tento názor, narušuje pravdu, že právě kvůli bytovému architektovi můžete právě své finanční prostředky ušetřit, jelikož má spoustu zkušeností, pozná kvalitu, vyzná se v cenách materiálu a zná supervize řemeslných prací, zamezí zbytečným výdajům a vyřídí to tak, aby se nepřekročil stanovený limit.

plán budovy

Částky za služby bytového architekta mají poměrně velké cenové rozpětí, přibližně však ceny, které zaplatíte za plány, návrhy a realizaci, dělají 10 až 15 % z celkové částky, kterou zaplatíte za vybavení a změny vašeho bytu či domu.  To tedy říká, že za prací bytového architekta na garsonce zaplatíte mnohem méně peněz, než kdyby vám zařizoval celý rodinný dům. Dále také rozdíly částek jsou určeny tím, zda taky bytový architekt si započítává vytvoření 3D vizualizace. Pokud tedy například si necháte zrealizovat byt o velikosti cca 60 m², částka se pohybuje v rozmezí od 15 tisíc do 40 tisíc. Pokud opravdu toužíte po kvalitních cenách za bytového architekta, nebojte se obrátit na bytový architekt cena https://evalofa.com/

Částka za návrh se určuje podle toho, kolik odborníků bude potřeba a podle velikosti a druhu projektu. Také záleží, v jakém kraji si bude bytového architekta pořizovat. Protože například v Praze se cena pohybuje od 33 tisíc do 50 tisíc a na Vysočině se cena zas pohybuje od 19 tisíc do 27 tisíc.

Správné povlečení vás přenese do krajiny snů

Povlečení se nabízí v různých druzích materiálu, tak se pojďme podívat, co můžeme objevit v regálech obchodů a na internetových serverech, zabývajících se prodejem lůžkovin.
bavlněné povlečení
 
Materiálů je velké množství
 
Bavlna – kdo miluje klasiku
 
Bavlněné povlečení je pro vaši pokožku to nejlepší, co jí můžete během noci nabídnou. Bavlna velmi dobře saje pot a během letních nocí ji oceníte nejlépe. Pokud chcete úplně tu nejkvalitnější bavlnu, v dnešní době můžete sehnat také povlečení v bio bavlně, a to v obsahu 100 % materiálu, nebo jen v části materiálu.
 oboustranné povlečení s květinami
Polybavlna, tzv. polycotton – snadná údržba
 
Tento materiál je složen ze směsi bavlny a polyesteru. Jeho přednosti jsou v rychlém usušení díky obsahu polyesteru. Dalším kladem je jeho nemačkavost.
Krepové povlečení – pro ty, co neradi žehlí
Materiál krepu je upravená bavlna, která je charakteristická tím, že na povrchu tkaniny je vrapování. U krepového povlečení se nebudete muset namáhat s jeho žehlením, protože u tohoto typu látky to není zapotřebí.
Polyesterové povlečení – pro milovníky designu
Toto povlečení vypadá na postelích elegantně a zajímavě. Na polyesteru vyniknou zářivé vzory, grafické potisky a nejkrásnější na něm je jeho lesk, který je vytvářen díky umělému vláknu. Na polyesterových povlečeních se velmi často objevuje fotopotisk, takže můžete mít na své přikrývce své oblíbené motivy zvířátek nebo svých favoritů ze světa pop – music a filmu.
Z tohoto typu vlákna se šijí krásné saténové povlaky, které se uplatní v moderním designově vybaveném bytě.
Žerzejové povlečení (tzv. Jersey) – komu se líbí měkké materiály
Povlečení z žerzeje je vyrobeno z pružného úpletu, což je směs bavlny s elastanem. Povlečení, stejně jako krepové není vůbec nutné žehlit, a tak ušetříte čas na jiné práce v domácnosti. Žerzejová povlečení se zapínají na zip. 

Střecha je základ

Pokud jste už alespoň předběžně uvažovali o koupi domu, určitě Vás tahle otázka také napadla. V tomto článku se pokusím shrnou výhody i nevýhody jednotlivých střech a alespoň z části Vám pomoci v rozhodování se, protože vybrat správnou střechu je základ hezkého, ale i bezpečného domu.

Rovná střecha, moderna

·         Rovná střecha

1. Výhodou je více místa, které vznikne díky tomu, že stropy nejsou zešikmené.

2. Výhodou je další plocha, která se dá využít například pro jakousi „zahrádku“ či                 hezké posezení.

3. Výhoda souvisí především s umístěním Vašeho domu, protože pokud chcete                   dům v oblasti, kde víte, že je často silný vítr, tak je rovná střecha rozhodně lepší              volbou než ostatní, jelikož rovnou plochu vítr sám o sobě nemá jak poškodit.

1. Nevýhodou však může být tato varianta v polohách, kde je hodně srážek, ať už                sněhových či pouze dešťových, protože je zde větší riziko poškození střechy než                  u ostatních.

2. Nevýhodou pro někoho může být, že tento typ zastřešení nemá k dispozici                      půdu.

·         Sedlová střecha

1. Výhodou sedlové střechy je rozhodně půdní prostor, který pod ní vznikne a dá                se využít ať už jako obytná plocha nebo pouze jako skladový prostor.

2. Výhoda je, při dnešních technologiích sice už ne tolik běžná, ale přesto se s ní                  občas můžete ještě setkat, že tento typ zastřešení může mít lepší tepelnou             izolační funkci.

1. Nevýhodu, jak už je napsáno u předchozího typu, představuje zmenšení    prostoru z důvodu šikmých stropů.

2. Nevýhodou je větší míra nebezpečí při silném větru, který může střechu    snadněji poničit.
Dům, sedlová střecha

Každá střecha, jak už to tak bývá se vším, má své pro a proti, což znamená, že výběr je především na Vašem uvážení. Rozhodně doporučuji se zvažováním nespěchat a důkladně vše promyslet. Přeji abyste zvolili správně a byli spokojení.

Zahrádka uvnitř v bytě

 Hezká zahrádka s množstvím zeleně a květin se líbí snad každému. Ne každá ji může, ale mít. Stejně krásnou zahrádku si můžete udělat i vy ve vašem bytě, nebo domečku! Pojďme se podívat co dělat, když máme rádi rostliny, ale nemáme zrovna moc prostoru. Kreativitě se meze nekladou a určitě vás napadnou vlastní vychytávky, takže se nebojte upravovat moje návrhy!
Květiny v košíku
 Mezi ty nejjednodušší ovšem pořád krásné možnosti patří například obyčejná polička. Koupíte na internetu, nebo klidně v nějakém second-handu. Představte si bílou pozemní poličku, co má 2 patra.
Na spodní umístěte několik malých roztomilých květináčů. Na vrchní patro dejte dlouhý květináč a několik různých rostlin! A hned máte aesthetickou ozdobu na chodbu, či na balkón.
 Asi můj favorit: Skříňka, či deska přivrtaná na zeď na kterou upevníte pár zavařovacích sklenic (já osobně mám 3) o uhlazeném tvaru. Ty naplňte hlínou a zasaďte květiny. Dle mého velice originální nápad, a přitom tak jednoduché a lehké na výrobu. Vaši další návštěvu bezesporu zaujme a možná je i přiučíte tomu, jak to vyrobit. Já osobně upevnil zavařovací sklenice za pomoci plechových pásku. Navrtáte jednu stranu do dřeva a pořádně upnete (můžete i polepit pro větší pocit bezpečí) a dovrtáte druhou.
Fialová kytice
 Tohle je pro ty, kteří mají opravdu malé balkónky. Použijte látkové květináče! Koupíte je bez problémů na internetu, velké i malé a můžete si je nechat vyset na balkónu. Dají se sehnat ve spoustě barevných variantách, takže pokud do nich zasadíte nějaké barevné kvítí o to lépe může vyniknout! Jejich obrovskou výhodou je, že jsou dobře provzdušněné a podporují růst kořenů.
 Pokud máte místo v rohu místnosti, ale nechcete palmu udělejte si věž! Velice jednoduché. Vezměte velký květináč, ani ho nemusíte celý plnit zeminou, protože do středu postavíte další květináč o něco menší. Určitě už vám došlo, co se vám tu snažím sdělit! Pokračujte nahoru až dojdete k malému květináči. V místech, kde nic nestojí si dejte nějaké květiny, nejlépe více druhů s více barvami. Za jisté vám výsledek udělá radost.
 Asi nejjednodušší varianta. Použijte tác! Říkáte si jak? Položte tác například na parapet. Vyskládejte na něj květináče s rostlinami! Je už na vás, jestli ho naplníte tak jak to jde, nebo jestli jich dáte jen pár. Krásné na pohled to bude tak jako tak.
 Možností je samozřejmě mnohem více, nebojte se zkoušet a improvizovat. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe a určitě najde cokoliv co se dá použít!

Čistota je možná všude

Pokud se člověk ušpiní při práci ne zahradě, nelze na něj kvůli tomu pohlížet jako na nějaké čuně. A to i když přímo jako čuně vypadá. Myslím co se týká čistoty – obličej ponechejme stranou. Protože takováto práce je ve své podstatě bohulibým počínáním, kterému nelze nic vytknout.

Jenže i když může být takový člověk dost možná i přímo hrdý na to, že se ušpinil takovou solidní poctivou prací, dříve či později mu tento stav přestane dělat dobře. Zejména poté, co takovou činnost ukončí. Náhle zatouží se umýt.
plážová sprcha

Jenže co když má na takové zahradě sice chatku, ale koupelnu nebo aspoň tradiční sprchový kout nikoliv? To aby se kvůli pořádnému umytí vrátil domů.

Jenže to není zrovna příjemné, pokud je venku krásně a dotyčný by tam nejraději zůstal přes noc, a to klidně i delší dobu, celé dny či dokonce týdny. A dvojnásob to není příjemné, pokud je jeho domov od oné zahrady vzdálený a dopravní spojení prachbídné. To člověk někdy dokonce řeší dilema, zda by tam neměl zůstat i navzdory tomu, že půjde do peřin zmazaný.

Ovšem toto dilema vlastně není vůbec třeba řešit. Protože žijeme v době, kdy už je řešení k dispozici. Kdy se i v takovém okamžiku , namísto abyste se vláčeli složitě domů nebo se spokojovali s nějakým provizoriem, jaké bylo běžné do doby, než se u nás vybudovaly vodovody.

I na zahradě se dá přece osprchovat, a to pohodlně.

Úplně stačí nainstalovat si tam solární sprchu a rázem se tak lze dobře umýt klidně i na místě, bez nutnosti vracet se den co den po takovém pobytu domů, kde člověka čeká vana či tradiční sprcha.
voda ze sprchy

Instalace takové solární sprchy není ničím složitým. Stačí tuto umístit na vhodné místo, kde v ní ohřeje vodu během dne slunce, a rázem se tam lze mýt, aniž by to obnášelo jakékoliv komplikace. A následujícího dne ráno si lze pro změnu dopřát osvěžující sprchu ranní, jež člověka probere do dalšího krásného dne.

Takže tam člověk může zůstat tak dlouho, jak dlouho chce. Nebo jak mu to alespoň zaměstnavatel a rodina dovolí. A to není špatné, že?