Střecha je základ

Pokud jste už alespoň předběžně uvažovali o koupi domu, určitě Vás tahle otázka také napadla. V tomto článku se pokusím shrnou výhody i nevýhody jednotlivých střech a alespoň z části Vám pomoci v rozhodování se, protože vybrat správnou střechu je základ hezkého, ale i bezpečného domu.

Rovná střecha, moderna

·         Rovná střecha

1. Výhodou je více místa, které vznikne díky tomu, že stropy nejsou zešikmené.

2. Výhodou je další plocha, která se dá využít například pro jakousi „zahrádku“ či                 hezké posezení.

3. Výhoda souvisí především s umístěním Vašeho domu, protože pokud chcete                   dům v oblasti, kde víte, že je často silný vítr, tak je rovná střecha rozhodně lepší              volbou než ostatní, jelikož rovnou plochu vítr sám o sobě nemá jak poškodit.

1. Nevýhodou však může být tato varianta v polohách, kde je hodně srážek, ať už                sněhových či pouze dešťových, protože je zde větší riziko poškození střechy než                  u ostatních.

2. Nevýhodou pro někoho může být, že tento typ zastřešení nemá k dispozici                      půdu.

·         Sedlová střecha

1. Výhodou sedlové střechy je rozhodně půdní prostor, který pod ní vznikne a dá                se využít ať už jako obytná plocha nebo pouze jako skladový prostor.

2. Výhoda je, při dnešních technologiích sice už ne tolik běžná, ale přesto se s ní                  občas můžete ještě setkat, že tento typ zastřešení může mít lepší tepelnou             izolační funkci.

1. Nevýhodu, jak už je napsáno u předchozího typu, představuje zmenšení    prostoru z důvodu šikmých stropů.

2. Nevýhodou je větší míra nebezpečí při silném větru, který může střechu    snadněji poničit.
Dům, sedlová střecha

Každá střecha, jak už to tak bývá se vším, má své pro a proti, což znamená, že výběr je především na Vašem uvážení. Rozhodně doporučuji se zvažováním nespěchat a důkladně vše promyslet. Přeji abyste zvolili správně a byli spokojení.