Kopeme si hrobku

Ano, víme, že toto prohlášení se někomu může jevit jako příliš ukvapené, skrývá v sobě však velikou pravdu. Absolutně jsme selhali v kategorii starání se o svá těla. Výše zmíněné položky dohromady tvoří dokonalý koktejl smrti. Pokud děláte aspoň jednu z nich, zbystřete.
Alkohol patří k oblíbeným a často neodmyslitelným zlozvykům. Hlavně tedy v životě pánů. Je prokázáno, že alkohol zabíjí mozkové buňky, škodí orgánům, jako jsou játra, žaludek a slinivka, a činí lidi obézními. Zejména zmíněné orgány trpí, jelikož jim doslova rozežírá stěnu. Dlouho opěvovaný mýtus, že alkohol léčí, je také už dávno tabu. Možná vás v zimě na malou chvíli pocitově zahřeje, vaše tělo ale ve skutečnosti zažije nepříjemný šok a spíše se ochladí.
muž pojídající koblihu
Drogy neprospívají nikomu a ničemu. Oslabují organismus, ničí také mozkové buňky a lidské životy. Zřejmě se všichni shodneme na tom, že se jedná o nebezpečné případy, se kterými si není radno zahrávat.
Západní dieta je někdy známá také jako dieta moderního člověka. Hodně smaženého, jednoduchých rafinovaných cukrů, málo kvalitního jídla, po kterém naše tělo lační. Nesprávná strava může zapříčinit nemoci a poruchy dvacátého prvního století, jako jsou cukrovka druhého typu, infarkt, mozková příhoda či obezita. Měli bychom se zaměřit spíše na to, jestli dostáváme do svého těla dostatek bílkovin, vitaminů a vlákniny, než nad tím, o kolik korun nám podraží naše oblíbená pizza.
hovězí hamburger
Sport v našich životech spíš většinou chybí, než přebývá. Málo se hýbeme a namáháme srdce. Srdce je také sval, který je potřeba přiměřeně zatěžovat, abychom předešli jeho ochabnutí. Když nebudeme zatěžovat srdce, zaděláváme si na infarkt v nízkém věku.
Stres do života moderního člověka určitě patří. Práce je už sama o sobě velmi stresující záležitost a mi jí ještě přispíváme tím, že se zbytečně strachujeme běžných věcí. Není se pak čemu divit, že máme problémy se zažíváním, srdcem a mozkem.