Navštivte Europa park a užijte si zábavu s celou rodinou

Europa park se nachází v Německu, konkrétně v městečku Rust, které se nachází téměř až u francouzských hranic. Tohle místo je rájem zábavy pro děti a dospělé. Ať už máte rádi adrenalinovou zábavu nebo spíše poklidnější zábavu, každý si zde přijde na své a užijete si spoustu zábavy. Zajímavostí je, že Europa park je po pařížském Disneylandu druhý nejnavštěvovanější zábavní park v Evropě. Park byl poprvé otevřen roku 1975 V roce 2022 ho navštívilo více jak 6 000 000 návštěvníků a najdete zde více jak sto atrakcí, z čehož hned třináct jsou horské dráhy, na které je Europa park obzvlášť pyšný.

 

europa park

 

Park funguje na principu, že si zaplatíte jedno vstupné, které se momentálně pohybuje na částce 55 euro za dospělou osobu a poté už chodíte neomezeně na jakékoliv atrakce chcete. Musíte jen počítat s delšími čekacími frontami. U některých atrakcí budete čekat jen pár minut, u jiných můžete v sezóně čekat i hodinu či dvě.

 

horská dráha

 

Europa park je tematicky rozdělený do několika částí. Každá část je inspirována některou z evropských zemí. Najdete tu tedy oblasti zaměřené na Itálii, Holandsko, Anglii, Německo, Rusko nebo třeba Portugalsko. V roce 2024 se chystá otevření nové části parku, která bude inspirována Chorvatskem.

 

Na jaké atrakce se můžete v tomto parku těšit? Jak už jsme zmínili, Europa park vyniká především horskými drahami. Hlavní takovou atrakcí je pravděpodobně horská dráha Silver Star, která je vysoká 73 metrů. Druhou velmi lákavou atrakcí je dráha Blue Fire, která má zrychlení z 0 na 100km/h za pouhé 2,5 vteřiny. Obsahuje také spoustu výkrutů, během kterých se návštěvníci ocitnou hlavou dolů. Skvělým zážitkem je také horská dráha Euro-Mir, jejichž vozíky jsou otočné, takže chvilkami jedete pozpátku a chvilkami zase popředu.

 

Samozřejmě, kromě horských drah najdete v parku i velké množství vodních atrakcí, kolotočů, vláčků, vyhlídkových atrakcí a podobně.