Venkovní schodiště jako cvičiště

Že musí být venkovní schody bezpečné a konstruované tak, aby poskytovaly co nejvyšší komfort pro přístup do objektu, je jasné snad každému, ale my bychom se rádi pozastavili nad jejich další funkcí, která nebývá tak preferována, nebo se o ní alespoň příliš nemluví. Schody totiž považujeme za pouhý kus hmoty, která nás spojuje s okolním prostředím, ale můžeme je využít i jako cvičební pomůcku.

venkovní schodiště

Posilovna na čerstvém vzduchu

Vykonáváte sedavé zaměstnání a jste si vědomi toho, že vám schází pohyb, zejména chůze? Pak nemusíte utrácet peníze za posilovnu a trávit dlouhý čas ve vydýchaném vzduchu s dalšími lidmi, kde nemáte žádné soukromí. Vystačíte s docela obyčejnými venkovními schody https://www.kmkdesign.cz/schodiste-venkovni, které nahradí posilovací stroje. Stačí vzít na záda batoh se zátěží a pohybovat se nahoru a dolů podle toho, jak vám to vyhovuje. Chůze po schodech dokáže posílit všechny svalové partie dolních končetin velmi výrazně a zároveň zlepší krevní oběh a podpoří vaši přirozenou imunitu.

betonové schody

Někteří lidé využívají schodišť i pro posílení paží, je to velmi účinné cvičení například pro provádění kliků. Máte v tomto směru dvě možnosti, buď mít ruce na druhém schodu a nohy pod sebou, což je ta lehká varianta, a naopak ta těžší je v opačném sledu – nohy na druhém schodu a ruce dole. Kliky na schodech posilují ramena, prsní svaly, trapézový sval a tricepsy. Vynahradí vodorovnou hrazdu a rovnou či šikmou lavici pro bench press. Jak vidíte, máte tu nářadí zcela zdarma a nemusíte do něj investovat ani korunu, maximálně se vám může hodit jednoruční nakládací činka pro bicepsový zdvih.

Rehabilitační cvičení

Schodiště však nemusí sloužit výhradně pro posilování a tvorbu svalové hmoty, můžete jej využít i pro rehabilitační rozcvičování například po úrazech a delší nemoci, kdy máte svaly ochablé a potřebujete se dostat znovu do kondice. Chůze po schodech je velmi zdravá a v rámci rehabilitace si můžete perfektně a účinně vypomáhat zábradlím.