Úsporné světelné zdroje se vyplatí

Stále mnoho domácností, ale i firem používá klasické vláknové žárovky. Ty se dnes již sice nesmí prodávat, ale řada lidí si udělala bohaté zásoby do budoucna, takže se těmito druhy světelných zdrojů bude v našich luzích a hájích svítit ještě hodně dlouho. A to je trochu škoda, jelikož se nejedná zrovna o ty nejúspornější světla pod sluncem. Dokonce by se dalo říci, že jde o jednu z nejhorších možností, kterou můžete ke svícení koupit. Nejenže jsou velice žravé, ale ani příliš dlouho nevydrží. Z toho důvodu je potřeba je měnit skutečně velice často, což se z finančního hlediska příliš nevyplatí.
vintage lampa
Pokud se nechcete spoléhat na staré a nemoderní světelné zdroje a opravdu si přejete svícením šetřit, objednejte si kvalitní LED žárovky, které vás, co se týče úsporných vlastní rozhodně nezklamou. Jsou až desetkrát úspornější než klasické žárovky, takže s jejich pomocí se vám skutečně může podařit uspořit nemalé peníze. Musíte je ale používat, pokud možno v každé místnosti, jinak takový výrazný efekt mít nebudou. Ovšem i když je dáte jen do několika pokojů, úspory dosáhnete, ale ne takové, jakou byste si možná přáli.
žárovka nad vodou

Vyšší cena může odrazovat

Většinu lidí, kteří mají zájem o spořivý typ žárovek odradí jejich pořizovací cena, která je skutečně u některých modelů až příliš vysoká. To se ale jedná o speciální typy, které se odlišují od standardní světel svou velikostí, tvarem nebo jinými vlastnostmi. Běžné LED žárovky nejsou tak drahé, jak se mnoho lidí možná trochu mylně domnívá. Jeden kus se dá pořídit maximálně do stokoruny, což není tak mnoho. Samozřejmě, v případě, že máte doma spoustu pokojů, kde je potřeba svítit, se to může jednorázový nákup moderních žárovek trochu prodražit, ale ve většině případů se nejedná o žádné mastné sumy. Navíc nikde není řečeno, že si musíte koupit naráz žárovky do všech pokojů. Klidně můžete pořídit nejprve světla do hlavních místností typu obývák a třeba hned příští měsíc můžete klidně dokoupit zbytek.

Nezařazené