Světlo, které neslyšíte

Osvětlení je velice důležité nejen z toho prostého důvodu, abychom na věci kolem sebe dobře viděli, ale také z psychického hlediska. Vědci přeci už dávno prokázali, že nedostatek světla může u člověka vyvolávat i depresivní stavy. Proto se tolik těšíme každý rok na jaro a na teplé sluneční paprsky, které nám přináší.

 • Pokud nám příroda nepřeje a nepošle sluneční svit po delší dobu, někteří odborníci doporučují pořídit si náhradní zdroj, který bude alespoň částečně tento nedostatek suplovat.

čtvercový lustr

Světlo hraje svou důležitou roli také na pracovišti. Je jasné, že v těchto prostorách budeme častěji využívat osvětlení umělého nežli přirozeného. Proto je velice důležité dobře volit konkrétní druh, protože na tom bude závislý výkon zaměstnanců. Žádný zaměstnavatel přeci nechce, aby mu jeho pracovníci u psacích stolů a počítačů usínali. Ideální pracovní podmínky z tohoto úhlu pohledu přináší led panel, který má další pozitivní vlastnosti. Oproti dříve používaným zářivkám vypadají tyto zdroje světla přeci jen o mnoho lépe. Mají elegantní vzhled, díky kterému se hodí opravdu do každého interiéru.

tři advokáti

Univerzální design

Nejprve se s těmito světelnými zdroji počítalo pouze do zmíněných kanceláří, ale jejich obliba natolik vzrostla, že začaly pomalu pronikat i do našich domovů, restaurací, penzionů i kaváren. Pokud bychom toto osvětlení porovnali se zářivkami, pak by led panely vyhrály o jednu celou délku.

 • Mezi vlastnosti, které jsou zejména oceňovány, patří
  • mnohem vyšší životnost
  • úspora času, protože odpadá nutnost stálé údržby
  • vítaná úspora elektrické energie, a tudíž i finančních prostředků
  • rovnoměrné osvětlení
  • to, že nevydávají nepříjemné zvuky.

uklizená zasedačka

Kromě těchto vlastností mají moderní světelné panely tu výhodu, že je možná instalace prakticky kamkoliv. Můžete je zavěsit na strop i zasadit do některé boční zdi.

Nezařazené