Dodáváme na trh lokální zemědělské produkty


Zemědělství dostává v celé Evropě na frak, potvrzují to četné protesty zemědělců, a že něco není v pořádku, snadno pochopí každý, kdo není obrazně řečeno slepý, a kdo sleduje zpravodajství v televizi nebo alespoň na Internetu. Přitom toto hospodářské odvětví je jedno z nejdůležitějších, a troufáme si říci, že na úrovni zdravotnictví, protože k čemu vám budou léky v lékárnách, když lidé nebudou mít co jíst, respektive bude na trhu nedostatek základních potravin.

přeprava jablek

I přes tyto peripetie se stále věnuje pěstování zeleniny a ovoce a dalších komodit mnoho nadšenců, kteří je dováží do obchodů nebo do volného prodeje v tržnici. Aby tento stabilní cyklus mohl probíhat, je zapotřebí kromě hnojiv, zemědělských strojů a přidružené techniky mít k dispozici i patřičné nádoby pro skladování a transport dotčených produktů.

sklizeň jablek

Dříve lidé sázeli na dřevo, dřevěné bedny a bedýnky, šlo o materiál dobře dostupný a celkem levný, ale jak šel čas, výroba přepravek se soustředila zejména na plastické hmoty. Zjistilo se totiž, že dřevo vykazuje mnoho negativních vlastností, a navíc jde o materiál, kvůli němuž musí padnout i živé stromy, http://www.stromytrebonska.cz/ a to není pro životní prostředí dobrá zpráva. Kdyby byla životnost dřevěných beden alespoň třicet, čtyřicet let, tak je to ještě v normě, ale máte představu, kolik bedýnek končí po pár týdnech ve spalovnách či na skládkách, anebo v lepším případě jako recyklát pro výrobu OSB desek?

Zdá se, že výhodnější a přínosnější jsou naopak stohovatelné boxy z polypropylenu. Je to zdravotně způsobilý plast, což se potvrdilo již dávno, a nejen, že je recyklovatelný, životnost beden z plastu je mnohonásobně vyšší, než těch dřevěných. Pokud s nimi rozumně zacházíte, nepřetěžujete je, udržujete je v čistotě a při doporučených provozních teplotách, budou vám k dispozici třeba těch třicet nebo až čtyřicet let. A třeba vás i přežijí.