Při pohybu na silnici musíte dobře vidět

Být při pohybu na silnici v bezpečí a pohybovat se tak, aby byli v bezpečí i všichni ostatní, kteří se tam vyskytují, je základ.
Když si člověk přečte statistiky nehod na silnicích, tak mu vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Na první pohled to vypadá, že není-li vám život milý, pak je tou nejlepší volbou, vyrazit do silničního provozu. Čísla mluví jasně. A rozhodně si nemyslete, že něco takové vás potkat nemůže. Mnohdy stačí úplná drobnost, třeba to, že vám neočekávaně zhasnou světla, a vy nebudete mít náhradní žárovky.reflektor
Do předních světlometů patří žárovka h7, tedy alespoň v případě moderních vozidel, která mají oddělená potkávací a dálková světla. A tu byste měli mít vždy po ruce, neboť nikdy nevíte, kdy vás může potkat malá nehoda – každý zdroj světla může prasknout. S tím počítají i české předpisy – proto je žárovka h7 do předních světlometů uvedena v povinné výbavě každého řidiče.
Takže pokud chcete mít jistotu, že když vás podobná nepříjemnost v podobě prasklých zdrojů světla potká, tak budete mít adekvátní náhradu, raději se bezodkladně podívejte do své povinné výbavy, zda se tam nachází dostatečný počet náhradních balení těchto žárovek.mercedes

Jen zodpovědný řidič je pro ostatní bezpečný

Na silnici nikdy nejsme sami, to je fakt. A i když to na první pohled vypadá, že nikde v okolí několika kilometrů není na silnici ani živáček, můžete se to velice rychle změnit – nikdy nevíte, odkud se vyřítí automobil, vyběhne běžec anebo vyjede cyklista. A to stále ještě nemluvíme o zvířatech a dětech, které jsou naprosto nepředvídatelné.
Nicméně mnohem složitější je podobná situace v noci, kdy je viditelnost ještě více omezená.
Právě v noci a ve špatném počasí na kvalitním osvětlení maximálně záleží. Proto byste výběru žárovky h7 měli věnovat maximum pozornosti, abyste si zvolili takovou, která bude mít dobrou svítivost, takže vám odhalí všechny úklady silnice včas.