Potraviny můžete koupit i přes internet


Myšlenka pořizování si jídla přes internet rozhodně není nová. V mnoha státech na západ od naší republiky tento druh obchodování jenom vzkvétá. Jedná se hlavně o Holandsko, Belgii a samozřejmě Mekku světové gastronomie, Francii. V našich končinách si můžete jídlo také objednat přímo domů. Problém je, že tato služba je u nás pořád ještě v plenkách a nabídka není ani zdaleka tak bohatá jako v jiných zemích. Pokud nebydlíte přímo v Praze, nebo jejím blízkém okolí, objednat si na internetu potraviny pro vás asi bude náročné, ne-li rovnou nemožné.

pečené dalamánky

Šetří čas

V mnoha zemích je ale o potraviny objednané on-line velký zájem. Důvodů je hned několik. Asi tím největším je úspora času. Nemusíte v práci myslet na to, že hned po jejím skončením budete muset jít ještě do obchodu. Budete tak mít mnohem více času na jiné aktivity, například můžete daleko dříve vyzvednout děti ze školky nebo školy. Přínos této služby oceňují nejen lidé, kteří každodenně počítají každou minutu, ale rovněž i mnozí penzisté nebo jedinci s fyzickým hendikepem. Pro tyto lidi je často velice složité si zajít nakoupit. Takhle mohou jen zapnout počítač a objednat si vše co potřebují během několika málo minut.

Menší zájem

Na rozdíl od západní Evropy, potažmo Ameriky, se v České republice objednávání jídla přes internet zatím příliš neujalo. Samozřejmě, že krom Prahy, která je však vždy trochu specifická. Jako hlavní příčinu experti vidí hlavně v konzervatismu Čechů. Prostě se v tomto ohledu spoléháme na klasickou distribuci. Navíc si nemůžete jídlo osahat ani ho vidět. To je nepříjemné hlavně v případě pečiva. To, jestli je čerstvé, nebo naopak už postarší, zjistíte až při jeho přebírání.
druhy chleba

Slibná budoucnost

I přes pár negativ je možnost kupování potravin pomocí počítače velice lákavá a dříve nebo později se ujme i u nás. Stále více lidí totiž nemá čas na běžné nákupy a takovouto službu určitě rádi ocení.


Nezařazené