Krásy Austrálie

Austrálie je největší zemí Oceánie a nejstarší obydlený kontinent. Původním obyvatelstvem Austrálie jsou Aboridžinci. V současnosti obývají tito původní obyvatelé hlavně osady na odlehlých místech a tvoří okolo 3% obyvatel Austrálie. Dříve žilo v Austrálii více než 500 000 Aboridžinců, mnoho jich však zahynulo následkem britské kolonizace. V roce 1769 se britský poručík James Cook připlavil do Austrálie, a od roku 1829 se postupně stávala Austrálie britskou kolonií. 

 Austrálie má šest států a dvě pevninská teritoria. Každý z těchto států má svého guvernéra. Hlavním městem Austrálie je, od roku 1908, Canberra. Největším městem je však Sydney. Zde se nachází známá Opera v Sydney. Tato stavba je umělecká památka. Nachází se v ní operní a koncertní sál, v němž jsou největší varhany na světě.

Opera v Sydney

Město Melbourne  je známé tenisovým turnajem Australian Open a velkým množstvím parků a zahrad. Nejznámější je zde Královská botanická zahrada. Národní park Uluru-Kata Tjuta je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde se nachází největší monolit na světě, vysoký 348 metrů. Ve státě Queensland se nachází největší korálový útes na světě, který je tvořen 3 tisíci korálových útesů. Toto místo je hojně navštěvováno turisty, kteří se zde rádi potápí. Spatřit zde mohou, kromě nádherných korálů, mnoho krásných ryb, delfínů a dokonce i žraloků. 

Austrálie

​​​ Austrálie je výjimečná také svým velkým množstvím krásných zvířat. Při slově Austrálie se asi všem vybaví klokani, koaly nebo tasmánští čerti. Setkat se zde můžeme i s velkým množstvím jedovatých hadů a v moři můžeme vidět obrovského bílého žraloka. 

 Z Austrálie pochází mnoho známých herců. Patří mezi ně Mel Gibson, Russell Crowe nebo seriálový Mentalista Simon Baker. Herečkami z Austrálie jsou například Nicol Kidman nebo Phoebe Tonkin.