cestování s projektem Erasmus

Každý miluje cestování. Poznávání nových krajů, etnických skupin a neznámých kultur. Je to, ale finančně náročné a tím ne pro každého. Vídáme to až neuvěřitelně často, lidé pro fotku u moře dokáží udělat hodně, klidně se i zadlužit. Tím, že sociální sítě pro nás znamenají hodně, si myslíme, že každý bude žárlit nad našimi zážitky z dovolené. Není tomu tak a pokud by zjistili, že jsme se pro sociální sítě zadlužili, ještě bychom od nich snesli údiv. Pro studenty je to odlehčené, protože množství škol podporují cestování, a to i do zahraničních destinací. Pro vycestování student nemusí být z bohatších rodin, stačí, aby se přihlásil do Erasmu.

peníze a letenky

Pro nezasvěcené, jde o jeden z projektů Evropské unie pro podporu studentů v cestování. Studenti tedy mohou cestovat i na druhou stranu Evropy, pokud se do projektu Erasmus přihlásí. Většinou jde o spolupráci dvou škol pod tímto projektem. Též jim je zadán jednotné téma pro vytváření projektu, bývá to na motivy ochrany přírody, zkoumání globálních problémů či o moderním dění. Téma se snaží zpracovat společně obě školy po příjezdu jedné skupiny studentů k druhé. Ubytování zajišťují sami studenti, kteří nabízí možnost přespání u nich doma nebo sami učitelé. Pro přijíždějící učitele je zajištěno ubytování na hotelu či v penzionu.

paní se zavazadlem

Pro tento zájezd podporovaný Evropskou unií je velmi doporučované umět co nejplynuleji cizím jazykem. Častokrát se v cizině mluví anglicky, ale mohou se dohodnout i pro němčinu nebo dokonce mluvit nadále svým rodným jazykem, například Češi a Slováci, neboť se spolu v pořádku domluví. Rozšíření slovní zásoby je, jednou z velmi dobrých zkušeností a tento projekt Erasmus to jistě podporuje. Samotný projekt dále počítá s tím, že studenti nebudou nejbohatší, a přesto chtějí se Erasmu zúčastnit, proto většina zbylých nákladů je placena z fondů Evropské unie.