Pět způsobů, jak se efektivně připravit na přijímačky

 
1.)    Učení si dávkujte
 
Pokud celé měsíce proflákáte u „CSka“ nebo sociálních sítí nebo prokratinace dle chuti, nemůžete se divit, že pak to při masových celonočních akcích do hlavy prostě neleze. Pozornost je jako sval, musí se pravidelně trénovat, aby podával dobré výkony. Ideální doba efektivního učení je 2-3 hodiny denně.
 chemické tekutiny
2.)    Pečujte o sebe
 
Dobře jíst, dobře spát, starat se o své tělo. Vypadá o triviálně, ale pro proces učení je to absolutní základ. Mozek si ve spánku přerovnává data, která do něj za celý den vložíte a osvěžuje si schopnost přijmou nová. Nevyspalá zombie po desátém kafi toho do hlavy moc nenacpe  A jídlo, no jídlo je pro mozek palivo jako pro každý jiný orgán v těle. Zelenina, dostatek proteinů a „pomalé cukry“, tedy například brambory nebo luštěniny, jsou klíčové.
 knihy pod jablkem
3.)    Zjistěte co nejvíc
 
Co vaše vysněná škola vlastně u zkoušek požaduje? Často existují celoroční přípravné kurzy, přijímačky nanečisto nebo na webových stránkách minimálně najdete testy z minulých let. Dobré je prozkoumat poměr počtů přihlášených a přijatých, protože na některé obory může být opravdu „nátřesk“. Věříte si na to dost nebo by to chtělo v přípravě ještě trochu přidat? V neposlední řadě je fajn se na školu jet podívat, Dny otevřených dveří dnes již fungují prakticky všude.
 
4.)    Večer před zkouškami
Chcete na poslední chvíli ještě cosi zachraňovat? Myslíte,  že když budete zuřivě opakovat večer před zkouškami, dostanete toho do hlavy právě co nejvíc? Omyl. Paměť funguje jinak a v předvečer akce je dobré si nechat hlavu raději čistou a nepřehlcovat se. Pusťte si hezký film, uvařte si čaj, třeba meduňkový na uklidnění  a běžte si lehnout dřív než obvykle. Mozek si hezky odpočine a druhý den předvede nejvíce, co umí. 
Tak tedy hodně štěstí a žádná okna! Ať to dopadne co nejlépe.

Nezařazené