Děsíte se balení na dovolenou! Jak si můžete sbalit rychle a efektivně? Už nic doma nezapomenete!

Těšíte se na svou vysněnou dovolenou ale největší hrůzu vám nahání balení věcí? To není nic neobvyklého, jak se zabalit co nejlépe a efektivně? 

Děsíte se balení na dovolenou! Jak si můžete sbalit rychle a efektivně? Už nic doma nezapomenete! 

Odjezd na dovolenou se blíží a vy máte hrůzu z toho, jak se stihnete zabalit? To není nic, co by vám mělo dělat vrásky na čele, právě naopak. Zabalit se můžete velmi rychle a snadno, stačí jen, když budete vědět jak na to. Většina lidí totiž věci balí ve spěchu a na poslední chvíli, což je ale obrovská chyba. Zkuste to letos udělat jinak, postupujte tak, abyste už nic nezapomněli, a svou dovolenou si pak můžete užít v klidu. Co totiž naruší dovolenou více, než škaredé počasí, nemoc nebo zapomenuté věci, že? 

balení na dovolenou

Máte všechno? 

Jako první si uvědomte jedno, i když byste si nejraději sbalili úplně všechno a ještě něco pro jistotu navíc, tak to obvykle nejde. Zvláště pokud cestujete letadlem, vlakem nebo autobusem, musíte mít sebou jej určitý počet tašek a samozřejmě se počítá i váha zavazadla. Je tedy třeba sbalit se efektivně, jistě, že nemůžete doma nechat důležité věci, i proto je lepší, když si všechno dopředu nachystáte a vyskládáte si věci ven ze skříně. Pozor ale na to, že nemůžete všechny věci rovnou ze skříně strkat do kufru nebo tašky, měli byste v tom chaos. Je lepší, když uvidíte, co si chcete vzít. Až potom věci můžete dávat rovnou do zavazadel. Třeba ještě mnoho nepotřebných věcí vytřídíte. 

sbalené tašky

Oblečení, boty, osušky, léky, kosmetika a třeba i knihy a další věci. Tohle všechno se prostě do tašky či kufru musí vejít. Ale jak? Balte se chytře, věci dobře poskládejte, a pokud je nechcete mít umačkané, můžete je jen srolovat do roličky, ale velmi lehce. Na nic netlačte, takhle ale můžete převést i ty nejjemnější halenky. 

Udělejte si seznam

Pokud máte strach z toho, že doma něco zapomenete, udělejte si jednoduše seznam. Podle seznamu nás rodiče balili na tábory, vzpomínáte? Udělejte to stejně, sepište si v klidu a s dostatečným předstihem, co všechno budete potřebovat. Do seznamu můžete pak věci ještě připisovat nebo naopak můžete něco vyškrtnout. Jakmile se začnete balit, jeďte řádek po řádku a doma zcela jistě nic nenecháte. 

A svou dovolenou si užijete na maximum.