Bezbolestné ošetření chrupu

Nevěříte, že je v dnešní době možné bezbolestné ošetření zubů? Zajděte ke stomatologovi a uvidíte sami. Pochopitelně nezáleží jen nových technologiích a léčebných metodách. Jestliže zanedbáváte ústní hygienu, nechodíte na pravidelné preventivní prohlídky a každý kaz si nenecháte zavčas opravit, může se stát, že vás zuby budou bolet, a to pekelně. Proto se o svůj chrup snažte co nejlépe pečovat a k zubaři choďte včas. Pak uvidíte, že návštěva u něj vás nebude bolet a navíc se ho konečně přestanete bát.

dentist-4373290_1280

Na naší stomatologické klinice Clinic+ si zubní lékaři zakládají na citlivém přístupu k pacientům a jejich ošetření. Aby bolest byla omezena na nejnižší možnou míru, lze využít lokální anestezii. Pak nebude pacient vnímat žádnou bolestivost. Kdo má nepřekonatelný strach ze zubaře, může být ošetřen buď v analgosedaci, anebo dokonce i v celkové anestezii. Jen si nesmíte nechat dojít zub do takového stádia, kdy je v těžkém zánětu. To už pak „umrtvení“ není účinné.

Lokální anestezie

Bezbolestné ošetření zubů Praha tkví kupříkladu v lokální anestezii. Ta je výhodná jak pro pacienta, tak i pro lékaře, protože – kromě bolesti – odpadá i psycho-emocionální stres pacienta, nezvyšuje se jeho srdeční frekvence, krevní tlak, ani hladina adrenalinu. Stomatolog tudíž může odvádět svou práci v klidu a tím je zajištěna ta nejvyšší kvalita ošetření. Lokální anestezie se zpravidla provádí injekční formou, výjimečně pomocí gelu či spreje.

dental-2450751_1280

Analgosedace

I tento způsob si někteří pacienti přejí. Jsou uvedeni do stavu, který se podobá spánku. Přitom se dokonale uvolní a navíc nevnímají bolest. Při analgosedaci může lékař s pacientem komunikovat, což je při ošetření poměrně důležité. Analgosedace je určena především pro pacienty s panickou hrůzou ze zubního lékaře, a rovněž pro ty, kteří mají větší počet kazů, anebo při provádění extrakce, případně náročnějšího chirurgického zákroku. Vždy je přítomen anesteziolog.